Intenzívne sústredenie výroby prírodnej kozmetiky – Liptovská Osada, 3.-8.1.2017

Milí priatelia,
pokračujeme v obľúbených viacdňových sústredeniach. Po úspešnom minuloročnom mydliarskom sústredení v Trávnici  a tohtoročnom mydliarskom sústredení v Kuřimskej Novej Vsi sme pre Vás s Katkou Hrivňákovou sústredenie kozmetické!

Po absolvovaní tohoto intenzívneho sústredenia budete mať teoretické i praktické znalosti aby ste boli schopní vyrobiť pre seba a svojich blízkych kozmetiku podľa svojich predstáv a očakávaní s vysokým obsahom kvalitných prírodných zložiek a hlavne za niekoľkonásobne nižšiu cenu než ich kupujete v drogériách.

Kde: Novo zrekonštruovaná Turistická ubytovňa Osada v Liptovskej Osade (http://privatosada.sk), ktorá poskytuje úplné súkromie, perfektné priestory pre prednášky i praktickú výrobu a zároveň veľmi dobrý štandard ubytovania.

Ubytovanie: Samostatne v izbách s vlastným sociálnym zariadením.

Strava: Plná penzia, možnosť vegetariánskej stravy

Cena: 499 EUR (za 9 kurzov s ubytovaním a plnou penziou!)


Bonus: Po množstve informácií je možné využiť na duševný a telesný relax aj služby v neďalekom Aquaparku Gothal.

Prečo sústredenie a nie jednotlivé kurzy?
Sústredenie je výborný spôsob ako sa stretnúť so skvelými ľudmi na rovnakej vlne, posunúť sa v obore míľovými skokmi, spýtať sa na všetko na čo inak nie je čas, a tiež utriasť a utvrdiť si nadobudnuté znalosti. Hlavne ale sa v diskusiách s ostatnými dozviete omnoho viac než by ste sa dozvedeli na jednotlivých kurzoch, vzájomne si môžete medzi sebou aj s nami zdieľať skúsenosti a znalosti z celého oboru. Počas celého sústredenia budú k dispozícii nástroje na výrobu kozmetiky, budete si môcť vyrobiť pomimo kurzov tiež hydroláty pre domáce použitie, vylisovať oleje.

Program sústredenia 


Program podrobne: 

Všetky produkty, ktoré si na kurzoch vyrobíte si aj odnesiete domov!

Streda 4.1.2016

09:00 – 11:00 Základy domácej výroby kozmetiky

Začneme diskusiou o výhodách výroby vlastnej kozmetiky, kde si ukážeme, ako veľmi preplácame komerčné produkty a aké mizivé percento účinných a prírodných zložiek sa v nich naozaj nachádza. Ďalej si povieme, aké druhy kozmetiky môžeme doma vyrobiť (budete príjemne prekvapení!). Potom sa zoznámime s teóriou výroby vybraných kozmetických produktov (bezvodé - balzamy, masti, šumivky, soli; emulzie - krémy, mlieka), predstavíme si základné zložky (oleje, hydroláty, emulgátory, aktívne zložky, prírodné i neprírodné konzervanty) a základné pomôcky.
Potom plynule prejdeme k zaujímavej diskusii o tom, čo si každý z nás predstavuje pod pojmom prírodná kozmetika (budete sa diviť, ako je definícia neľahká!) a uvedieme si najčastejšie klamavé praktiky predajcov kozmetiky, ktroré majú vyvolať dojem, že výrobok je prírodný. Naučíme sa, ako rozoznať naozaj prírodnú kozmetiku.

10:30 – 13:00 Destilácia silíc a hydrolátov a lisovanie olejov

Popoludní sa oboznámime detailnejšie s dvoma základnými zložkami pri výrobe kozmetiky a to s vodnou zložkou (hydrolátmi) a olejovou zložkou (oleje a silice).  Dozvieme sa, prečo a ako destilovať vlastné silice a hydroláty, a prečo je výborné ich použiť v kozmetike. Vydestilujeme si hydroláty z byliniek podľa vhodnosti na určitý typ pokožky a využijeme ich liečivé účinky, ktoré pomocou úplne čerstvého hydrolátu prenesieme do krému. Aby sme mohli vyrobiť skvelý a účinný krém, potrebujeme ešte využiť výhody, ktoré nám príroda ponúka prostredníctvom rastlinných olejov. Najlepšie sú tie celkom čerstvo vylisované zo semien  či dužiny. Predstavíme si rôzne oleje a povieme si o ich vhodnosti pre pleťovú a telovú kozmetiku-no a pomocou lisu na oleje si čerstvý olej aj vylisujeme.

14:00 – 17:00 Balzamy na pery, masážne kocky a pevné telové kondicionéry, pleťové masky

Popoludní sa pustíme do praktickej výroby. Najprv teoreticky preberieme zloženie jednotlivých bezvodých výrobkov a potom si ukážeme, ako sa na výrobu pripraviť a dezinfikovať nástroje. Následne sa rozdelíme do dvoch skupín. V prvej skupine si vyrobí každý svoj balzam na pery a masážnu kocku (či pevný telový kondicionér, podľa voľby), v druhej skupine budeme vyrábať pleťové masky. Potom sa skupiny vymenia, aby si každý všetko vyskúšal.

17:00 – 19:00 Kúpeľový špeciál –  bomby a soli do kúpeľa, bylinkové kúpele

K večeru budeme pokračovať kúpeľovým špeciálom –  naučíme sa robiť voňavé bomby, soli a bylinkové zmesi do kúpeľa.

Štvrtok 5.1.2017

09:00-13:00 Pleťová kozmetika – krémy, odličovače, telové maslá a mlieka

Štvrtok začneme pleťovou kozmetikou. Keďže už budeme mať vlastnoručne pripravené a vyrobené základné zložky na prípravu krémov, tak sa ich aj naučíme prakticky vyrábať. Pripomenieme si trochu teórie o výrobe emulzií, predstavíme si funkciu jednotlivých typov výrobkov a ich zloženie, a potom sa rozdelíme do dvoch paralelných skupín, ktoré sa potom vymenia: jedna skupina bude vyrábať telové maslo a pleťový krém, druhá skupina pleťové mlieko a odličovač.

15:00-19:00  Deodoranty a zubné pasty

Jedny z najdôležitejších kozmetických výrobkov sú deodoranty a zubné pasty. Naučíme sa, aké existujú prírodne alternatívy komerčných deodorantov a ktoré z nich sú naozaj účinné. Potom si vyrobíme tuhý i krémový deodorant. Plynule nadviažeme teóriou o výrobe zubných pást – budete mať možnosť si vyskúšať výrobu dvoch typov (s ílom a bez ílu), aby ste zistili, ktorá Vám viac vyhovuje.

Piatok 6.1.2017

Celý piatok sa budeme venovať výrobe kozmetiky pre starostlivosť o vlasy.

09:00-13:00   Vlasový špeciál I. –Tekuté a tuhé šampóny

V úvode si najprv predstavíme teóriu výroby šampónov. Povieme si niečo o štruktúre vlasov a ich typoch a prečo ich vlastne potrebujeme umývať a ako. Potom podrobne preberieme surfaktanty (povrchovo aktívne látky) používané v šampónoch, ich výhody a nevýhody a spôsob použitia. Všetko s ohľadom na ich prírodnosť či prípadnú toxicitu. Predstavíme si ďalšie základné i prídavné zložky šampónov a ich funkcie a vhodnosť pre jednotlivé typy vlasov. Porozprávame sa takisto na tému no-poo a na tému použitia mydla ako šampónu. Nakoniec si vyrobíte tekutý šampón a pevný šampón (šampuk, či šampúch). Pri výrobe budete môcť použiť hydroláty, esenciálne oleje a za studena lisované oleje, ktoré ste si vyrobili predchádzajúci deň.

15:00-19:00  Vlasový špeciál II. – Kondicionéry a masky na vlasy

Popoludnie bude venované výžive vlasov. Najprv si teoreticky vysvetlíme, ako fungujú kondicionéry a masky, ako sa rozdeľujú a aké sú základné zložky, z ktorých sa vyrábajú. Podľa typu vlasov si predstavíme rôzne vhodné recepty a kombinácie zložiek. Potom si každý vyrobí kondicionér a masku na vlasy podľa typu svojich vlasov.

Sobota 7.1.2017

09:00-13:00 Tvorivé voľno a výmena kozmetiky

Sobotu začneme tvorivým voľnom. Budete mať čas vyrobiť si vlastnú kozmetiku z prinesených, alebo na mieste zakúpených surovín pod dohľadom lektoriek. Zároveň prebehne výmena kozmetiky - kde si svoje výrobky vzájomne môžete vymeniť s ostatnými.

15:00-19.00 Toxické látky v kozmetike

Toxické látky v kozmetike- téma ktorá Vás možno prekvapí, zaujme a určite jej budete po kurze venovať dôkladnú pozornosť. Informácie  pravdepodobne otrasú Vašou  vierou v čistotu a účinnosť mnohých kozmetických prípravkov, budete schopní sa takýmto prípravkom na trhu a v lekárňach vyhýbať, a určite Vám spôsobí vietor v kúpelni a na poličkách.:)
Pravdepodobne sa na komerčnú kozmetiku budete pozerať úplne inými očami, a celkom isto k nej prehodnotíte svoj osobný postoj. Nakoniec si ukážeme, ako sa orientovať v zložení kozmetických výrobkov a ako rozoznať naozaj kvalitnú prírodnú kozmetiku.

Ako sa prihlásiť: Píšte na moderna@alchymistka.eu.

Je možné sa prihlásiť aj na jednotlivé kurzy, ale z kapacitných dôvodov budeme uprednostňovať účastníkov celého sústredenia.

Darčeková poukážka: Ak by ste toto intenzívne sústredenie chceli niekomu kúpiť ako darček pod vianočný stromček, môžeme Vám vystaviť darčekovú poukážku na konkrétne meno.

Tešíme sa na Vás, dokozmetikovania!

Evik

8 komentárov:

 1. Kurz bol opäť výborný, tak ako všetky od Evik a Katky, ktoré som zatiaľ absolvovala. Tieto intenzívne týždenné kurzy sú fakt super. Nielenže sa na nich veľmi veľa naučíme a naberieme skúsenosti, ale aj spoznáme nových ľudí, stretneme sa s už "spoznanými" z predchádzajúcich kurzov :-) a zažijeme aj kopec srandy.
  Bolo fakt SUPER!!! Ďakujem všetkým zúčastneným a hlavne Katke a Evik

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kurz bol vynikajuci,citila som sa fakt super :)...som nadmieru spokojna,vela som sa naucila,nazbierala vela skusenosti a spoznala som uzasnych ludi a uzila si aj vela srandy:)...dakujem Vám vsetkym co sme sa stretli a velikanske Dakujem Katke a Evik...tesim sa na mydlarsky tyzden:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Kurz bol vynikajuci ,citila som sa fantasticky :)...vela som sa naucila,nazbierala vela skusenosti a spoznala novych ludi a uzila si aj vela srandy :)...Dakujem vam vsetkym za krasny tyzden,velikanske Dakujem Katke a Evik,ste uplne uzasne :)...uz teraz sa tesim na mydlarsky tyzden :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelá príležitosť, ako za pár dní, počas intenzívneho kurzu nabrať obrovské množstvo informácií. Pre mňa to bola po vynikajúcom letnom mydlárskom kurze opäť jedna vydarená akcia, kde stretnete nových ľudí, zabavíte sa a hlavne sa naučíte skvelé veci! :) Katka a Evik sú veľmi milé a ochotné lektorky, patrí im jedno veľké ĎAKUJEM! Ste pre mňa veľká inšpirácia! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Veľká VĎAKA Evik a Katka za týždeň plný cenných informácií. Tak ako na mydlárskom kurze, tak aj teraz ste nás nesklamali, práve naopak, odovzdali ste nám množstvo dobrých a užitočných rád, nabili ste nás pozitívnou energiou, ktorá nás posúva k novým inšpiráciám a k tvoreniu si vlastnej, zdravej kozmetiky!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veľká VĎAKA Evik a Katka, za množstvo cenných informácii. Tak ako na mydlárskom kurze, tak aj teraz ste nás opäť nesklamali, práve naopak, za jeden necelý týždeň ste nám odovzdali množstvo dobrých a užitočných rád, nabili ste nás pozitívnou energiou, ktorá nám dodáva chuť tvoriť vlastnú a hlavne zdravú kozmetiku.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Veľká VĎAKA Evik a Katka, za množstvo cenných informácii. Tak ako na mydlárskom kurze, tak aj teraz ste nás opäť nesklamali, práve naopak, za jeden necelý týždeň ste nám odovzdali množstvo dobrých a užitočných rád, nabili ste nás pozitívnou energiou, ktorá nám dodáva chuť tvoriť vlastnú a hlavne zdravú kozmetiku.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Srdečná vďaka Evik a Katke za ich vedomosti, skúsenosti, zručnosti, skvelý a ústretový prístup... Celý čas trpezlivo a obetavo odpovedali na naše nekonečné otázky, pomáhali a radili. Naozaj to bol výnimočný týždeň s výnimočnými ľuďmi. Týmto sústredením naša spolupráca a ich pomoc nekončí. Cez novovytvorenú fb skupinku naďalej si navzájom pomáhame,zachraňujeme pokazené :))) a to naozaj nonstop :))). Naša spoločné sústredenia, či už mydlárske alebo kozmetické, nikdy nie je len o cenných informáciach a vedomostiach, ale je to aj stretnutie skvelých, rovnako nastavených ľudí, s rovnakými záujmami a s podobným cieľmi. Niektoré priateľstvá pretrvávajú aj naďalej (verím, že navždy :))), za čo som moc vďačná. Mne tieto sústredenia osobne dali veľmi veľa a už teraz sa teším, čo nám Evik s Katkou pripravia na letný spoločný týždeň :))))) Ďakuje dámy, ste jedničky :)

  OdpovedaťOdstrániť